Malaga – gdzie zjeść: restauracja KGB

Na naszej subiektywnej liście najlepszych lokali w Maladze bezdyskusyjne pierwsze miejsce zajmuje restauracja o wdzięcznej nazwie „KGB”. Jest to dość mały lokal położony na Starym Mieście, oferujący kuchnię hiszpańską, ale zinterpretowaną kreatywnie przez kucharzy należących do czołówki swojego fachu. KGB szczyci się rekomendacją szacowanego przewodnika Michelin (ale nie ma jeszcze przyznanej gwiazdki, co w naszej opinii pod pewnymi względami świadczy nawet na korzyść lokalu) i jest jedynym znanym nam tego typu miejscem o tak fenomenalnym stosunku jakości do ceny.

Podobało nam się w KGB tak dobrze, że byliśmy tam dwa razy i za każdym razem wyszliśmy zachwyceni. Ja byłam tylko nieco rozczarowana, bo deser z wędzonej czekolady, na który miałam wielką ochotę, akurat tego dnia nie był dostępny. No cóż, jeszcze jeden powód, żeby jeszcze do Malagi kiedyś zawitać.

Informacja praktyczna: lokal jest dosyć mały, tak na około 20 – 25 osób, więc dobrze jest przyjść nieco wcześniej, żeby na pewno dostać miejsce. Jeśli chodzi o kolację, „nieco wcześniej” to wedle naszej orientacji w Maladze około 19:30 – 20:00.

 

To  są zapiski  z podróży do Andaluzji, która odbyła się w sierpniu 2018. Podóżowaliśmy indywidualnie. tutaj cała lista miejsc, które moim zdaniem warto zobaczyć w Maladze, a tutaj cały plan podróży po Andaluzji.

Wszystkie zamieszczone tutaj opinie o miejscach  i lokakalach wyrażają tylko moją opinię i nie były sponsorowane.

Dodaj komentarz

Kochany Czytelniku, daj znać, jeśli podobało Ci się to, co przeczytałeś / przeczytałaś - będzie mi miło! Masz jakieś pytania, czy uwagi - wal śmiało i prosto z mostu!