Malaga – ogród botaniczny (Jardin Botanico Historico La Concepcion)

Ogród botaniczny (Jardin Botanico Historico La Concepcion) to miła opcja na spędzenie popołudnia w Maladze. Miejsce to ma do zaoferowania wiele zacienionych ścieżek, strumyków, oczek wodnych, dzięki czemu upał staje się o wiele znośniejszy do wytrzymania. Dla dorosłych miłe widoki i zieleń na ukojenie nerwów. Dla dzieci żółwie w stawie, ciekawe rośliny i domek „Barbie House” ze scenkami rodzajowymi z XIX wieku przedstawionymi przy użyciu lalek barbie.

W ogrodzie botanicznym jest też miła kafejka na świeżym powietrzu i sympatyczny sklepik z pamiątkami. Ogród leży nieco poza centrum – my dotarliśmy do niego samochodem, ale wiem, że z centrum jeździ też autobus.

 

A tutaj kilka zdjęć z Barbie House (niestety nie najlepszej jakości, bo nijak nie dało się wyeliminować odbicia, gdyż wszystkie scenki znajdują się w oszklonych gablotach):

A tutaj jeszcze widoki, jakie można podziwiać, jeśli tylko mamy na tyle motywacji, żeby wdrapać sie na pagórek w ogrodzie botanicznym:

 

To  są zapiski  z podróży do Andaluzji, która odbyła się w sierpniu 2018. Podóżowaliśmy indywidualnie. tutaj cała lista miejsc, które moim zdaniem warto zobaczyć w Maladze, a tutaj cały plan podróży po Andaluzji.

Wszystkie zamieszczone tutaj opinie o miejscach  i lokakalach wyrażają tylko moją opinię i nie były sponsorowane.

Dodaj komentarz

Kochany Czytelniku, daj znać, jeśli podobało Ci się to, co przeczytałeś / przeczytałaś - będzie mi miło! Masz jakieś pytania, czy uwagi - wal śmiało i prosto z mostu!