Malaga – Plaża Pedrogalejo – zielone papugi

Papugi z plaży Pedregalejo dostają osobny  wpis, bo to bardzo sympatyczne stworzonka i dostarczyły dużo radości i naszej córce i nam.

Nie szukaliśmy ich, nie mieliśmy nawet pojęcia, że te zwierzątka można spotkać w Maladze. Spacerując po plaży zauważyliśmy spory hałas i harmider panujący w koronach drzew, zwłaszcza na palmach okalających promenadę. Dopiero po dokładniejszym przyjrzeniu się dostrzegliśmy setki, o ile nie tysiące malutkich zielonych papużek krążących wokół drzew, przelatujących z jednego na drugie, a także znikających w tych bardziej „włochatych” częściach palm. Obserwowanie ich to niesamowita frajda i od zadzierania głów rozbolały nas karki.

Nie było łatwo zrobić tym miłym papużkom fotek, bo to niesamowicie ruchliwe stworzenia i poruszały sie na wysokościach koron palm, ale tutaj kilka szotów:

 

To  są zapiski  z podróży do Andaluzji, która odbyła się w sierpniu 2018. Podóżowaliśmy indywidualnie. tutaj cała lista miejsc, które moim zdaniem warto zobaczyć w Maladze, a tutaj cały plan podróży po Andaluzji.

Wszystkie zamieszczone tutaj opinie o miejscach  i lokakalach wyrażają tylko moją opinię i nie były sponsorowane.

Dodaj komentarz

Kochany Czytelniku, daj znać, jeśli podobało Ci się to, co przeczytałeś / przeczytałaś - będzie mi miło! Masz jakieś pytania, czy uwagi - wal śmiało i prosto z mostu!