Malaga – Interaktywne Muzeum Muzyki

Świetnym pomysłem było odwiedzenie z naszą córką Interaktywnego Muzeum Muzyki. Muzeum mieści się w obrębie starego miasta i dysponuje bardzo różnorodną kolekcją instrumentów muzycznych ze wszystkich zakątków świata, uporządkowanych według klasycznego podziału na instrumenty strunowe, dęte, itd. Już sama ta kolekcja byłaby warta odwiedzenia, ale najfajniejszą częścią muzeum są sale, w których można własnoręcznie wypróbować wiele z instrumentów – to frajda nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych! Ja na przykład nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo trudno jest wydobyć dźwięk ze skrzypiec albo jak działa zestaw perkusisty. Instrumentów do wypróbowania jest sporo, i są rozłożonone na bodajże cztery sale, więc w muzeum można spokojnie spędzić 2 – 3 godziny. O ile dobrze pamiętam, 0 13:30 jest w muzeum organizowany pokaz flamenco, ale niestety ze względów logistycznych „nie załapaliśmy się” na niego.

Bardzo to muzeum polecamy, dla dzieci i dla dorosłych!

Poniżej kilka zdjęć. Na zdjęciach z sal „interaktywnych”, czyli tam, gdzie można wypróbowywać instrumenty, jest zawsze jakiś członek mojej rodziny, więc nie zamieszczam ich tutaj 🙂

 

To  są zapiski  z podróży do Andaluzji, która odbyła się w sierpniu 2018. Podóżowaliśmy indywidualnie. tutaj cała lista miejsc, które moim zdaniem warto zobaczyć w Maladze, a tutaj cały plan podróży po Andaluzji.

Wszystkie zamieszczone tutaj opinie o miejscach  i lokakalach wyrażają tylko moją opinię i nie były sponsorowane.

Dodaj komentarz

Kochany Czytelniku, daj znać, jeśli podobało Ci się to, co przeczytałeś / przeczytałaś - będzie mi miło! Masz jakieś pytania, czy uwagi - wal śmiało i prosto z mostu!