Malaga – Port

Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Maladze jest tętniący życiem port – idealne miejsce na mały wieczorny spacer. Port zaczyna sie niezbyt reprezentacyjnym parkingiem, za którym w stronę zachodnią rozciąga się część przemysłowa, zamknięta dla nieupoważnionych. W stronę wschodnią za to rozciąga się miła promenada z zadaszeniem w kształcie fali. Z jednej strony promenady jest nadbrzeże, na którym można przyglądać się cumującym statkom (odpływają też stąd statki wycieczkowe), a po drugiej stronie jest miły park z miejscami do siedzenia. Promenada zakręca pod kątem prostym i przechodzi w odcinek usiany sklepami i restauracjami, a zwieńczona jest cypelkiem z latarnią morską. Dalej jeszcze prowadzi droga do terminalu dla wielkich statków wycieczkowych, ale tam już nie byliśmy, bo to tylko dwupasmowa droga zakończona rampą.

spacer o zachodzie słońca

 

To  są zapiski  z podróży do Andaluzji, która odbyła się w sierpniu 2018. Podóżowaliśmy indywidualnie. tutaj cała lista miejsc, które moim zdaniem warto zobaczyć w Maladze, a tutaj cały plan podróży po Andaluzji.

Wszystkie zamieszczone tutaj opinie o miejscach  i lokakalach wyrażają tylko moją opinię i nie były sponsorowane.

Dodaj komentarz

Kochany Czytelniku, daj znać, jeśli podobało Ci się to, co przeczytałeś / przeczytałaś - będzie mi miło! Masz jakieś pytania, czy uwagi - wal śmiało i prosto z mostu!