Marsylia – Bazylika Notre Dame de la Garde i widok na miasto z góry

Do bazyliki Notre Dame de la Garde docieramy ze Starego Portu w kilkanaście minut autobusem. Ta neoromańsko-bizantyjska budowla króluje nad Marsylią na szczycie 161-metrowego wzgórza. Wnętrze imponuje bizantyjskim przepychem. Cała rodzina była pod wrażeniem.

Jakby w kontraście do uduchowionego wnętrza bazyliki, na zewnątrz bardzo demonstracyjnie zaznaczała swoją obecność grupa żołnierzy. Na wiosnę 2017 Francja była wstrząśnięta krwawymi zamachami i żołnierze pilnowali co bardziej newralgicznych punktów w wielkich miastach. Marsylia należy niestety do jednego z francuskich punktów zapalnych i szczerze mówiąc trochę nam się ciężko robiło na sercu, patrząc na te uzbrojone patrole.

Bazylikę Notre Dame de la Garde warto odwiedzić także ze względu na roztaczający się stamtąd widok na panoramę miasta. Przy dobrej pogodzie panorama ciągnie się po horyzont i można spoglądać na miasto z każdej strony.

 

To  są zapiski  z podróży do Marsylii, która odbyła się w Kwietniu 2017. Podóżowaliśmy indywidualnie. tutaj nasz cały plan podróży do marsylii.

 

Dodaj komentarz

Kochany Czytelniku, daj znać, jeśli podobało Ci się to, co przeczytałeś / przeczytałaś - będzie mi miło! Masz jakieś pytania, czy uwagi - wal śmiało i prosto z mostu!