Malaga – gdzie zjeść, gdzie wypić: El Pimpi

W poszukiwaniu tradycyjnich smaczków trafiliśmy do Bodega El Pimpi na starym mieście. Bodega to miejsce gdzie przechowuje i serwuje się wino, a bodega El Pimpi to lokal przeuroczy, umiejscowiony w samym sercu starego miasta niedaleko Muzeum Picasso.

W El Pimpi można oczywiście napić się nie tylko dobrego wina z Malagi, ale też piwa i kawy (my właśnie na kawie tam byliśmy) i zjeść co nieco w postaci tapas. Zachwyciły nas pomieszczenia, w których ulokowana jest ta bodega, z latami historii udokumentowanymi przy pomocy zdjęć na ścianach, z beczkami podpisanymi przez VIPów, z pięknym wystrojem pełnym nawiązań do andaluzyjskiej kultury.

W El Pimpi można siedzieć w jednej z wielu sal wewnątrz budynku lub na tarasie z widokiem na Alcazabę.

Ten lokal tak mnie zachwycił, że napstrykałam się zdjęć jak szalona… no to niech sobie teraz wiszą w internetach…

 

To  są zapiski  z podróży do Andaluzji, która odbyła się w sierpniu 2018. Podóżowaliśmy indywidualnie. tutaj cała lista miejsc, które moim zdaniem warto zobaczyć w Maladze, a tutaj cały plan podróży po Andaluzji.

Wszystkie zamieszczone tutaj opinie o miejscach  i lokakalach wyrażają tylko moją opinię i nie były sponsorowane.

Dodaj komentarz

Kochany Czytelniku, daj znać, jeśli podobało Ci się to, co przeczytałeś / przeczytałaś - będzie mi miło! Masz jakieś pytania, czy uwagi - wal śmiało i prosto z mostu!